İstanbul’daki saraylar kapılarını açıyor

57
saraylar

Tatil

İstanbul’daki saraylar kapılarını açıyor

Koronavirüs salgını tehlikesine karşı alınan tedbirlerden büyük bir kısmı 1 Haziran (bugün) itibariyle kaldırılırken, İstanbul’daki tarihi saraylar da ziyarete açılıyor.

Salgın tehlikesi nedeniyle 18 Mart’tan bu yana kapalı olan Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı müzeler 1 ve 2 Haziran’da faaliyete geçecek. Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Koronavirüs salgını nedeniyle geçici olarak ziyarete kapatılan Milli Saraylar’a bağlı müzeler de normalleşme sürecine girdi.

Topkapı bugün, Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayları yarın ziyaretçi kabul edecek

75 gündür kapalı olan Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı ve Beylerbeyi Sarayı olmak üzere tarihi kasırlar ziyaretçi kabul etmeye başlayacak. Topkapı Sarayı’nda 1 Haziran, Dolmabahçe Sarayı ve Beylerbeyi Sarayı’nda ise 2 Haziran’da ilk ziyaretler gerçekleştirilecek. Sosyal mesafe kontrol etiketleri yerleştirilen müzelere ateş ölçümü yapılarak ziyaretçi alınacak. Maske dağıtımı yapılacak. Ateşi normal olan ve X-Ray deneyiminden geçen ziyaretçiler bilet gişesine geçecek. Sesli rehber cihazları tek kullanımlık kilitli poşet içinde verilecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin