İstanbul’da temassız yaya butonu dönemi başlıyor

73
temassız

Tatil

İstanbul’da temassız yaya butonu dönemi başlıyor

Koronavirüs salgınıyla mücadelede belediyeler çeşitli çalışmaları uygulamaya alırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yaya geçitlerini kullanan vatandaşlar için bir yenilik geldi. “Butona Dokunma, Karşıya Sağlıkla Geç” sloganıyla başlatılan uygulamayla, “fotosel” özelliğiyle donatılan yaya geçitleri artık temassız hale getiriliyor.

Korornavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, ‘Erişilebilir Yaya Butonu’nun yeni versiyonuyla yayalar butona basmak zorunda kalmayacak. Ellerini butona yakınlaştırarak hem sağlıklı, hem de güvenli bir şekilde karşıya geçebilecek.

“Virüslere karşı temassızlık çok önemli”

Uygulamayla ilgili bilgi veren İBB Trafik Müdürü Tuncay Önderoğlu, salgın nedeniyle insanların ağız ve burun salgılarına elleriyle temas ederek insanların ortak kullandığı alanlara bulaştırmasının tedirginlik oluşturduğunu söyledi ve ekledi: “Biz de İBB Trafik Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın daha önce dokunarak çalıştırdığı yaya butonunu temassız hale getiren bir çalışma yaptık. Şu anda 14 noktada uygulamaya koyduğumuz Temassız Yaya Butonunu önümüzdeki günlerde özellikle hastaneler, öğrenci geçişleri ve yaya sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgelerde uygulamaya koyacağız. Vatandaşlarımız butona ellerini yaklaştırarak dokunmadan harekete geçirerek karşıya geçebilecek.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin