İstanbul’da salgın yeniden başladı

50
İstanbul

Tatil

İstanbul’da salgın yeniden başladı

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, İstanbul’da Koronavirüs salgınının yeniden başladığını duyurdu.

Salgınla ilgili açıklama ve uyarılarda bulunan Prof. Dr. Tükek, Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan 530 testten 81’inin pozitif çıktığına dikkat çekerek, pozitifilik oranının yüzde 15’e çıktığını duyurdu. Hastaların büyük çoğunluğunun gençlerden oluştuğunu ve zatüre oranının yüksek olduğunu ifade eden Tükek, Sağlık Bakanlığı ve bilim insanlarının uyarılarının dikkate alınması gerektiğini savundu.

Koronavirüs pozitiflik oranı yüzde 15’e yükseldi, üstelik zatürre oranı yüksek

Sosyal medya hesabından, “Çapa’da 530 testin 81’ i pozitif. Pozitiflik oranı %15 i geçti. Bugünden artık salgının İstanbul için yeniden başladığını söyleyebiliriz. Ağırlıklı gençler ve maalesef zatürre oranı yüksek. Moral bozmak için değil tedbir alın diye yazıyorum. Yoksa herkes üzülecek.” diyen Prof. Dr. Tükek sözlerini şöyle sürdürdü:

“İngiltere, Fransa, İspanya halkın kurallara en az uyduğu ülkeler. Sonuç, 10 binden fazla günlük hasta sayısı. Sağlık sistemimiz çok iyi ama halk olarak yapmamız gerekenler var. Sağlık Bakanlığımızın ve bilim insanlarımızın önerilerini dikkate alalım.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin