İstanbul’da gece vapur seferleri başladı

49
vapur

Tatil

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metrobüs, otobüs ve metronun ardından deniz ulaşımında da gece hizmeti vermeye başladı. Şehir Hatları AŞ vapurları, cuma ve cumartesi geceleri, dört iskeleden iki yaka arasında yolcu taşıyor. İlk gece vapur seferi, dün gece yapıldı. Yolculara kesintisiz ulaşım hizmeti vermeyi amaçlayan yeni uygulamaya göre, Kadıköy, Karaköy, Beşiktaş ve Üsküdar iskelelerinden cuma ve cumartesi geceleri vapur seferleri gerçekleştirilecek.

Deniz ulaşımında Cuma ve Cumartesi geceleri 24 saat kesintisiz ulaşım hizmetinin verilmesi kararın ardından, İBB’nin bağlı kuruluşlarından İETT de harekete geçti ve gece çalışan mevcut hatlarının saatlerini deniz hatlarıyla entegre hale getirdi.

Ayrıca her iki yakada birer tane sabaha kadar çalışacak yeni hat açtı.Avrupa Yakasında çalışan 40 (Rumelifeneri / Garipçe-Taksim) ve 25G (Sarıyer-Taksim) hatların mevcut seferlerine ilave olarak yeni açılan 30G (Beşiktaş-Taksim-Karaköy-Eminönü) numaralı hatta da gece seferleri düzenleyecek.Anadolu yakasında ise deniz hatlarına entegre olarak çalışan 15F (Beykoz-Kadıköy), 11ÜS (Sultanbeyli-Üsküdar), 130A (Deniz Harp Okulu-Kadıköy), 17 (Pendik-Kadıköy), 19S (Yenidoğan / Sarıgazi-Kadıköy) hatlarının mevcut saatlerine ilave olarak, 12A (Üsküdar-Kadıköy) numaralı hat da sabaha kadar İstanbullulara hizmet verecek.

Kaynak:www.ibb.istanbul

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin