İstanbul’da 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ulaşım ücretsiz oldu

70
ulaşım
@iettr

Tatil

İstanbul’da 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ulaşım ücretsiz oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, İstanbul’da ikamet eden 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım kartı verilmesini onayladı.

1 milyon 160 bin çocuğun annesi uygulamadan yararlanacak

Koronavirüs şartları nedeniyle Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılan Temmuz ayı dördüncü birleşiminde İBB Meclisi, İstanbul’a dair önemli maddeleri görüştü. Meclis, “İstanbul’da ikamet eden 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım kartı verilmesi” maddesini oybirliğiyle kabul etti. Böylece, İstanbul’daki 1 milyon 160 bin çocuğun annelerine, ücretsiz ulaşım kartı verilecek.

Ücretsiz ulaşım İBB bütçesinden karşılanacak

Hukuk, Halkla İlişkiler, Kadın, Aile ve Çocuk Komisyonlarında, 4 yaş ve altında olan çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı verilmesi ve toplu taşıma kuruluşlarının ücretsiz taşıma nedeniyle uğradıkları kayıpların belediye bütçesinden karşılanması, Sayıştay kanununda belirtilen usulün belediye yönetimi tarafından izlenmesi kaydıyla uygun bulundu. Karar, mecliste grubu olan partilerin oyları ile kabul edildi.

Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkı süresi uzatıldı

Öte yandan İBB Meclisi, sağlık çalışanlarının toplu taşım araçlarını ve İSPARK otoparklarını ücretsiz olarak kullanma süresini de 31 Ağustos’a kadar uzatma kararı aldı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin