İstanbul yolcusu böyle yakalandı

921

Tatil

İstanbul’dan Viyana’ya uçan bir yolcu, gümrük kapısından geçerken şüpheli hareketlerde bulununca çantasında arama yapıldı. Bakın çantadan ne çıktı..

Viyana Havaalanı gümrük yetkilileri, Pakistan vatandaşı bir yolcunun şüpheli hareketlerinden yola çıkarak uyuşturucu kaçakçılığını önlediler. Verilen bilgiye göre İstanbul uçağı ile Viyana’ya gelen yolcu henüz bagaj bandının çevresinde dikkat çekmeye başladı. Sürekli telefonlaşan ve heyecanlı bir tavır sergileyen kişi, gümrük kapısından geçmek üzereyken görevliler tarafından durduruldu.

İspanya bağlantısı

Geçtiğimiz mayıs ayında meydana gelen fakat hukuki işlemler nedeniyle şimdi kamuoyuna açıklanan olayda, adamın çantasına bakıldı. İçi neredeyse boş olmasına rağmen çok ağır olan çantanın gizli bölmesine saklanmış 13 kilogram eroin bulundu. Yolcu gözaltına alındı. Yetkililer, Viyana’daki bir otelde bekleyen ortağını da yakalamayı başardılar. Tahminlere göre İstanbul’dan gelen yolcu uyuşturucuyu oteldeki arkadaşına devredecekti. Bu kişi ise eroini İspanya’ya götürecekti.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin