İstanbul Yeni Havalimanı’nın tamamlanmış hali bu filmde

1 Oca. 2018
59197 Görüntülenme

Dünyanın en büyük havalimanları arasında olacak olan İstanbul 3. Havalimanın tamamlandığında nasıl bir havalimanı olacağı hazırlanan animasyon film ile anlatıldı.

Dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın, kullanım alanlarından yolcu deneyimine kadar sunduğu tüm hizmetlerin tamamı, hazırlanan 3D animasyon video ile gün yüzüne çıktı.  29 Ekim 2018’de açılması planlanan ve tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak.  İstanbul Yeni Havalimanı’nın 3D animasyon videosunda; İstanbul’un kültürel mirasından ilham alınarak tasarlanan terminal binasında sunulacak akıllı teknolojilerle yolcu deneyiminin nasıl olacağı anlatılıyor.

Alışveriş ve yeme-içme alanlarındaki ferahlığın göze çarptığı videoda, İstanbul boğazından esinlenerek tasarlanan duty-free alanında, Türkiye pazarına ilk defa girecek uluslararası markaların yanı sıra birçok yerli markanın da sınırsız alışveriş seçeneği sunacağı ve mobil uygulamadan ön sipariş sistemi ile ürünlere beklemeden ulaşılabileceği belirtiliyor. Yolcu danışma robotu, aracım nerede uygulaması gibi yepyeni hizmetlerle, yolcuların maksimum konfora, minimum bekleme süresinde ulaşabilecekleri vurgulanırken, havalimanının tamamlandığında yaşatacağı yolcu deneyiminin nasıl olacağına ilişkin daha önce hiç paylaşılmamış bilgiler de videoda yer alıyor. 350’den fazla destinasyona uçulacak İstanbul Yeni Havalimanı’nda, 143 adet yolcu biniş köprüsü, 13 Check-in adası, 468 banko, 114 self check-in, 228 adet pasaport kontrol noktası, 51 Backdrop (bagaj teslim) ünitesi ve e-pasaport girişleri bulunuyor.

Yorumlar
  • HAAAAAY ALLAAAAH RÂDÎ OL SUN.CEDDİNE RAHMET OLSUN.SEBEB OLANLARDAN ALLAHIM RÂDÎ OLSUN. HAYIRLI MÜŞTERİLER DİLERİM

    AhmetEmin ÇETİN 20 Ocak 2018 01:51 Cevapla
  • Umarım yolcu bekleme salonu Antalyadaki havalimanları gibi olmaz.Antalyada gelen yolcu bölümünde dışarıda küçücük bir televizyon ekranından uçak saatlerini görmek mecburiyetinde.Vatandaşlar içeriyede alınmıyor oturacak bir koltuk dahi yok.yolcu almaya gelen vatandaşlar saatlerce ayakta yolcu bekliyor.Halbuki Viyana havalimanında gelen yolcu bölümünde içeride insanlar kafeteryada kafelerini içerken gelecek uçak saatleri koskoca bir panoya yazılır insanlarda oradan takip ederler.Antalya daki havalimanları gerçekten Türkiyenin bi ayıbı.İnşallah istanbul böyle olmaz.

    Yasar kan 27 Şubat 2018 14:21 Cevapla

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir