İstanbul Spor Okulları’na kayıtlar başladı

1
İstanbul

Tatil

İstanbul Spor Okulları’na kayıtlar başladı

Çocukların sporla iç içe büyümesi, hareketli nesiller yetişmesi hedefiyle kurulan ancak Koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetlerine ara verilen İstanbul Spor Okulları’nda yeni dönem kayıtları başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesindeki Spor İstanbul tarafından, 3-12 yaş arası öğrencilere yönelik düzenlenen Spor Okulları kayıtları açıldı. 12 farklı spor branşında ve 48 tesiste gerçekleşecek eğitimlerde, çocukların erken yaşlarda spora yönlendirilmesi ve sporu alışkanlık haline getirmeleri hedefleniyor. 21 Eylül’de başlanacak eğitimlerde kontenjan sınırı bulunuyor.

48 farklı tesiste düzenlenecek eğitimler, çocukların ilgi ve yetenekleri çerçevesinde gerçekleşiyor. Dört farklı yaş grubunun bulunduğu programlar, Cimnastik, Atletizm, Taekwondo, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Futbol, Tenis, Buz Pateni, Okçuluk, Badminton, Temel Hareket Eğitimi olmak üzere 12 ayrı spor dalını içeriyor.

3-5 yaş arası çocuklara Temel Hareket Eğitimi

Branşlar arasında yer alan Temel Hareket Eğitimi, 3 – 5 yaş aralığındaki çocuklara, spor alışkanlığını erken yaşta kazandırmayı amaçlıyor. Çocukların, oyunlarla başlayan egzersizler sayesinde sporu yaşam biçimi olarak benimsemesi istenirken, fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin de desteklenmesi hedefleniyor. Doğru beslenme, obezitenin önlenmesi ve sağlığın korunması da eğitimlerin öncelikleri arasında bulunuyor.

Spor okullarına katılma şansı

Eğitimlerde, potansiyeli bulunanlar gençlerin ülke sporuna kazandırılması için değerlendirmeler de yapılacak. Spor İstanbul Performans öncesi spor okulları, ulusal ve uluslararası alanlarda başarılı sporcular yetiştirmek için performans yaş aralığındaki kayıtlı çocuklara teknik kriter değerlendirmesi yapacak. Kriterleri karşılayan çocuklar performans öncesi spor okullarına katılmaya hak kazanacaklar.

İki aylık periyotlar şeklinde düzenlenecek İBB Spor İstanbul Spor Okulları’nda, 1. Eğitim dönemi 21 Eylül’de başlayacak, 2. Eğitim dönemi kayıtları ise 13 – 29 Kasım’da tarihlerinde gerçekleştirilecek.Spor Okulları hakkında detaylı bilgiye www.spor.istanbul web adresi veya Spor İstanbul tesislerinden ulaşmak mümkün.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin