İstanbul Maratonu salgına rağmen koşulacak

41
İstanbul

Tatil

İstanbul Maratonu salgına rağmen koşulacak

World Athletics tarafından Altın Kategori’ye yükseltilerek dünyadaki en iyi 8 Yarı Maraton listesine giren Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, Koronavirüs önlemleri alınarak gerçekleştirilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen İstanbul Yarı Maratonu, 15’nci kez start almaya hazırlanıyor. Koronavirüs salgınına karşı kişi sayılarında sınırlamaya gidilecek olan yarı maratonda, sporcular, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yayınlanan “Covid-19 Kitlesel Etkinlikler Rehberi” kriterlerine göre koşacak.

Tek parkurda 21 kilometre koşulacak

Daha önce 5 Nisan’da koşulması planlanan ancak salgın nedeniyle ertelenen Yarı Maratonu’nda bu yıl 10 kilometre koşuları gerçekleşmeyecek. 2 bin 500 atlet ile sınırlı tutulan etkinlikte, 21 kilometrelik parkur koşulacak.

Sporcu sağlığını korumak için tüm tedbirlerin alındığı yarış, dünyanın en düz ve hızlı parkurlarından birine sahip. Tarihi Yarımada’nın manzarası eşliğinde koşulacak Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, rakım farkı bulunmayan güzergahı ile her koşucuya en iyi derecesini yapma imkânı sunuyor. 20 Eylül 2020 Pazar günü koşulacak maratonla ilgili bilgilere www.istanbulyarimaratonu.com adresinden ulaşmak mümkün.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin