İstanbul Madame Tussauds açıldı: Ünlüleri gerçek zannedeceksiniz

2102
istanbul

Tatil

Dünyaca ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds’nu 21’inci merkezi İstanbul’da açıldı. Belediye Başkanı Kadir Topbaş “İstanbul’daki Londra’dakinden daha iyi olmuş” dedi.

Artık İstanbul’da gezilecek bir mekan daha var. Dünyaca ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera binasında kapılarını açtı. Müzede tarih, kültür, sanat, spor ve siyaset dünyasından 55 figür yer alıyor. Gerçeği ile ayırt etmekte zorlanılan figürler arasında Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Zeki Müren, Barış Manço, Adile Naşit, Angelina Jolie, Brad Pitt, Usain Bolt, Messi, Rihanna, Marilyn Monroe, Muhammed Ali gibi isimler var.

Müzenin açılışını gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş şunları söyledi:

“Bir dönem belediye başkanlığı yaptığım güzel Beyoğlumuzun tekrar eski kültürel aktivitelerine kavuşmasından dolayı memnuniyet duydum. Özellike Emek Sineması, bu bölge bizim çocukluğumuzda çokça geldiğimiz, gittiğimiz alanlar; ama maalesef çöküntü haline gelmişti. Burada ben bu konuya hassasiyet gösteren Emek Kültür ve Sanat Vakfı’na teşekkür ediyorum. Tekrar kentin hafızasının canlanması adına çok önemli” diye konuştu.

İstanbul’un tarihi geçmişiyle de adeta açık hava müzesi olduğunu ve her geçen gün İstanbul’a değer katan yeni projelerin hayata geçtiğini anlatan Başkan Topbaş, “Madame Tussauds’un İstanbul’a yeni bir değer sunacağına inanıyorum. Yurt dışından gelen yerli ve yabancı turistlerin yeni bir destinasyonu oldu. Tur rehberleri mutlaka gezilecek yerler arasında Madame Tussauds’u da koyacaktır. Şunu da ifade etmeliyim ki İstanbul’daki Madame Tussauds, Londra’dakinden daha iyi olmuş” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Topbaş ve protokol Madame Tussauds müzesinin açılış kandelasını kesti. Adile Naşit’in Hababam Sınıfı’nda hayat verdiği Hafize Anne karakterinin balmumumu heykeli de kurdele kesenler arasında yer aldı.

Fotoğraflar ve ayrıntılı bilgi: www.madametussauds.com/istanbul/tr ve www.ibb.gov.tr

istanbul8

istanbul1 istanbul2 istanbul3 istanbul4

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin