İstanbul: Kentin en büyük parkı açıldı

26 May. 2017
3410 Görüntülenme
yaşam vadisi
© www.beylikduzu.bel.tr

Beylikdüzü Belediyesi’nin yıldız eseri olarak tanımladığı Yaşam Vadisi, sadece bir park değil, bir yaşam tarzı ve medeniyet sunuyor.

Bir milyon metrekare büyüklüğü ile İstanbul’un en yeşil ve en büyük kent içi parklarından biri olan Yaşam Vadisi’nin ilk etabı açıldı.

Beylikdüzü’ne günlük 13 milyon litre ilave oksijen kazandıran Yaşam Vadisi 1. Etabı‘nda 7.500 m2’lik bir gölet alanı, 2 büyük havuz, 2 adet şelale, su oyunları alanları ile küçük dereler yer alıyor. Vadide çeşitli anı parkları ve tematik parklar, satranç bocce ve gateball gibi açık hava oyun alanları, çim amfi, dinlenme ve sosyal etkinlik bölümleri bulunuyor.

1. Etap içerisinde 2 bin 560 adet yetişkin ağaç, 44 bin adet ağaççık-çalı, 2 bin 400 adet bitki, 62 bin adet çiçek yer alıyor. Vadi, 7’den 70’e herkesin güvenli bisiklet kullanımına uygun şekilde düzenlendi. Alanda 3.62 km yürüyüş yolu ve 1.18 km bisiklet yolu var. 9 girişin mevcut olduğu vadide 538 araçlık otopark alanı da hazır durumda. 1. Etap için yapılan toplam maliyet ise yaklaşık 50 milyon TL. Vatandaşlara eksiksiz ve keyifli bir ortam sunabilmek için etapta 70 kişi görev alıyor.

Kaynak: www.beylikduzu.bel.tr

 

Yaşam vadisi

yaşam vadisi

yaşam vadisi

Yaşam Vadisi

Yaşam Vadisi

Fotoğraflar: www.beylikduzu.bel.tr

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir