İstanbul Havaalanı’nda sakın bunu yapmayın

201
İstanbul Havaalanı’nda

Tatil

Avrupa’da yaşayan birçok gurbetçi seyahatlerinde İstanbul Havaalanı’nı kullanıyor. Araçla havaalanına gelen yolcular otomobillerini park etmek için havaalanının otopark alanlarını kullanıyor. Havaalanın çok yoğun olmasından dolayı araç sahipleri zaman zaman otoparkta yer bulamayarak ‘birşey olmaz’ düşüncesiyle araçlarını engelliler için ayrılan yere park ediyor. İstanbul Havaalanı’nda engelli sürücü değilseniz sakın aracınızı engelliler için ayrılan alana park etmeyin.

İstanbul Havaalanı’nda sürücüler bilgilendiriliyor

İstanbul Havaalanı otoparklarında devamlı denetimler yapan Trafik Polisleri engelliler için ayrılmış otopark alanlarını kullanan sürücülere ceza yağdırıyor. İstanbul Havaalanı işletmecisi İGA hatalı park eden sürücüleri araç camlarına koyduğu broşürlerle bilgilendirse de bazı sürücüler kurallara uymakta zorlanıyor. Bu sürücülere rutin olarak yapılan denetimlerde cezai işlem uygulanıyor.

Engelli sürücülere 15 gün ücretsiz

İstanbul Havaalanı’nda 40 bin araç kapasiteli otopark bulunuyor. Buna rağmen bazı sürücüler engelliler için ayrılmış alanlara araçlarını park ediyor.Engellilerin araçları için ayrılmış olan park yerlerine araç park etmenin cezası 2020 yılı için 327 TL. Havaalanında bugüne kadar cezai işlem uygulanan araç sayısı ise 545. Engelli sürücüler, kendileri için ayrılan otopark alanlarından gerekli belgeleri yetkililere göstermeler durumunda havaalanındaki otoparklardan 15 gün boyunca ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin