İstanbul Boğazı’ndan çıkanlar pes dedirtti

130
İstanbul

Tatil

İstanbul Boğazı’ndan çıkanlar pes dedirtti

Dünya Çevre Günü’nde İstanbul Üsküdar Vapur İskelesi yanında su altı temizliği yapıldı. 6 kişiden oluşan su altı dip temizleme ekibinin çıkardığı atıklar arasında otomobil lastiği, motosiklet, cep telefonu ve plastik eşyalar dikkat çekti.

Denizin altında ne ararsan var!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde yaşam kaynağı denizlerin hızla kirlenmesine dikkat çeken bir etkinliğe imza attı. “Denizde hayat var, lütfen kirletme” sloganıyla düzenlenen etkinlikte profesyonel su altı dip temizleme ekibi, Üsküdar Vapur İskelesi yanında daldı, iskele boyunca 18 metre derinlikte yoğun bir çalışma yaptı.

Denizlerdeki eko sistemi bozan süreç konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan çevre etkinliğinde motosiklet, cep telefonu, otomobil lastiği, şişeler, bisiklet, matara, makas, tespih ve daha pek çok malzeme çıkarıldı. Etkinlik sonunda atıklar, bertaraf edilmek üzere İBB’nin tesislerine götürüldü. Burada, dönüşüme uygun olanlar ayrıştırılıp geri kazanım diğerleri ise atık bertaraf tesislerine yönlendirildi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin