İptal edilen yurtdışı seferleri hakkında açıklama

6297
iptal
Foto: @ankaraairport

Tatil

İptal edilen yurtdışı seferleri hakkında açıklama

Avrupa Birliği’nin, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu üçüncü ülkelere seyahat yasağının 1 Temmuz’a kadar uzatılma kararından sonra Türk havayolu şirketleri de uçuş iptalleriyle ilgili açıklama yapıyor. Anadolujet de yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

“Covid- 19 salgını sonrasında değişen yeni normallerle birlikte ilgili ülke otoritelerin vereceği izin, havalimanı koşulları vb. mücbir sebepler, koronavirüs salgını öncesi planladığımız ve satışa açtığımız seferlerimizi yeniden düzenleme zorunluluğu getirmiştir. 11 Haziran’dan itibaren eski uçuş planlamamızdaki bazı seferlerin gün ve saatlerinde mecburi değişikliğe gidilmekte ya da zorunlu olarak iptaller gerçekleşmektedir.

11 Haziran’dan itibaren kademeli olarak dış hat uçuşlarına yeniden başlanması sebebiyle eski tarifemizde yer alan seferlerimizin bir bölümü iptal edilmiştir.

İptal Olan Yurt Dışı Uçuşları İçin Yolcularımıza Esnek Çözümler

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi almış olan pandemi döneminde plan yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz ve sizlere esnek seyahat imkânları sunacak uygulamalar üretiyoruz.

Covid-19 öncesi satın aldığınız ve korona virüs nedeniyle iptal olan uçuşunuz için 11 Haziran’dan sonra AnadoluJet seferlerinde aradığınız tarihte uygun yeni bir uçuş bulunmaması halinde, Türk Hava Yolları uçuşlarını tercih ederek de seyahat edebilirsiniz.

Bilet değişiklik işlemlerinizi değişiklik bedeli olmaksızın veya herhangi bir ceza ücreti ödemeden AnadoluJet & Türk Hava Yolları Web/Mobil uygulamalarımızdan ya da çağrı merkezimiz kanalıyla gerçekleştirebilirsiniz. Biletinizi acenteler üzerinden satın aldıysanız, değişiklik işlemleri için acentenize başvurmalısınız.

Bu süreçte, çağrı merkezimizde oluşabilecek yoğunluğa karşı; uçuşunuza 72 saatten daha az süre bulunması durumunda çağrı merkezimizi aramanızı, uçuşunuza 72 saatten fazla zaman var ise daha sonra irtibata geçmenizi öneririz.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

1 YORUM

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin