İngiltere, Türkiye’ye seyahat yasağını kaldırıyor

508
İngiltere

Tatil

İngiltere, Türkiye’ye seyahat yasağını kaldırıyor

Kademeli normalleşme sürecinde yeni bir aşamaya geçen İngiltere, 75 ülkeye uyguladığı seyahat yasağını kaldıracak. Listede, Koronavirüs vakalarında düşüş yaşanan Türkiye de bulunuyor.

Bugüne kadar tespit edilen 285 bin 268 Koronavirüs hastasından 44 bin 80’inin hayatını kaybettiği İngiltere, salgın nedeniyle seyahat yasağı getirdiği ülkelerden 75’ine izin verdi. The Telegraph, neredeyse tüm AB destinasyonlarına, Bermuda ve Cebelitarık dahil olmak üzere İngiliz bölgelerine ve Türkiye, Tayland, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi diğer ülkelere zorunlu olmayan seyahat yasağını 6 Temmuz Pazartesi’den itibaren kaldıracağını yazdı.

İsviçre’den 29 ülkeye seyahat kısıtlaması geldi

İngiltere yasağı kaldırırken, İsviçre’den aksi bir karar geldi. Koronavirüs salgınının yayılımını önlemek isteyen İsviçre; aralarında ABD, Brezilya, Rusya, İsveç, Suudi Arabistan, Katar, Azerbaycan, Ermenistan, Sırbistan, Irak, İsrail, Şili ve Peru gibi ülkelerin bulunduğu 29 ülkeye yolculuk kısıtlaması getirdi. Türkiye’nin yer almadığı ülkelere giden ya da tatile dönenler 10 günlük karantinaya girecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

2 YORUMLAR

  • İyi günler İsviçre’ye aşağıdaki niteliklere sahip olan kişiler şimdilik gidebiliyor.

   İsviçre vatandaşları
   EU/EFTA vatandaşları ve bu kişilerin aileleri (Aile ilişkisini kanıtlamak şartıyla)
   İngiltere vatandaşları ve bu kişilerin aileleri (Aile ilişkisini kanıtlamak şartıyla)
   B Tipi çalışma izni veya C Tipi oturma iznine sahip olan veya varışlarında bu vizelerden birini alacaklarına dair yazılı belgesi olan kişiler
   D Tipi İsviçre vizesine sahip olan kişiler
   C Tipi İsviçre vizesine sahip kişiler (16 Mart 2020 tarihinden sonra alınması şartıyla)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin