İkinci dalga Fransa’ya da ulaştı

862
ikinci dalga

Tatil

İkinci dalga Fransa’ya da ulaştı

Koronavirüs salgınında ikinci dalganın kendini hissettirmeye başladığı Fransa’da, Mayıs ayından bu yana en yüksek yeni vaka sayısı tespit edildi.

Son 24 saatte 4 bin 897 yeni vaka bulunan Fransa’da toplam vaka sayısı da 242 bin 899’a dayandı. Mayıs ayında sona eren 2 aylık karantina döneminden sonraki en yüksek rakamlara ulaşılan ülkede yetkililer durumun çok riskli olduğuna dikkat çekiyor. Yeni normal kurallarının uygulandığı Fransa’da 20-40 yaş aralığındakilerin hastalanma oranları artarken, salgın tedbirlerinin yeniden artırılması üzerine konuşulmaya başlandı.

Bir günde 1 kişinin hayatını kaybettiği ülkede; 383’ü yoğun bakımda olmak üzere toplam 4 bin 709 kişi hastanede tedavi görüyor, toplam can kaybı ise 30 bin 513’e ulaştı.

İtalya’da da rakamlar arttı

Öte yandan vaka sayılarında yükselme olan bir diğer Avrupa ülkesi de İtalya oldu. Yeni vaka sayısı son 24 saat için bin 210 olan İtalya’da toplam vaka sayısı 259 bin 345’e yükseldi. Ancak bu rakamlara rağmen ülkede evde kalma ya da seyahat kısıtlaması gibi uygulamaların düşünülmediği söyleniyor.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin