İflas eden Öger ve Bucher’i Türk şirketi satın aldı

611
İflas, Anex Tour

Tatil

Turizm sektöründe deprem etkisi yaratan İngiliz tur şirketi Thomas Cook’un iflasıyla ilgili gelişmelerde ilginç bir hamle yaşandı. Thomas Cook ile birlikte Almanya ayağı olan şirketler Öger Tours ve Bucher Reisen’de iflas etmişti. Türkiye’nin en büyük Türk turizm şirketlerinden birisi olan Anex Tour, Öger Tours ve Bucher Reisen’i satın aldığını açıklandı.

Öger ve Bucher’i satın alma tamamlandı 

Öger Tours, Bucher Reisen, geçici iflas yönetim şirketi HWW ve Anex Grubu tarafından yapılan ortak açıklamada, satın alma işleminin tamamlandığı belirtildi. Satın alma işleminin Almanya antitröst kurumunun izin işlemlerine tabi olduğu belirtilen açıklamda, ”Thomas Cook’un Almanya’daki kuruluşları Öger Tours ve Bucher Reisen çalışanları yeniden nefes aldı. İki tur operatörü, iflas başvurusunda bulunmasının üzerinden iki aydan daha kısa bir süre geçtikten sonra kurtarıldı. Türk tur operatörü Anex Tour, Türkiye spesiyalisti Öger Tours ile en iyi anlaşma sağlayıcısı Bucher Reisen’i devraldı.” denildi.

Türk
Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar

Çalışanlar işlerine devam edecek

Thomas Cook’un iflası ile ilgili çalışmalar yapan kayyum tarafından verilen bilgide satış miktarı açıklanmadı. Ancak satın alınan şirketteki 84 çalışanın işlerine devam edebileceği müjdesi verildi.

Koçkar: Öger eski şanlı günlerine geri dönecek

Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, ”Öger Tours ile Bucher Reisen’in çalışanlarını ve yöneticilerini Anex Tour’da ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Satın aldığımız bu değerli markalar, Anex’i küresel bir oyuncu yapma stratejimize bağlı olduğumuzun bir göstergesi. Bir Türk markası olan Öger Tours’u kurtarmak ve Bucher Reisen’i bünyemize katmak grubumuza yeni değerler katacak. Öger ve Bucher’in Almanya pazarındaki deneyimleri ile Anex Tour’un küresel gücü ile birleşerek, bu şirketleri yeniden eski şanlı günlerine döndürecek.’’ açıklamasında bulundu.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin