İç hat uçuşları bugün başladı

16681
iç hat

Tatil

İç hat uçuşları bugün başladı

Türk Hava Yolları, Mart ayından bu yana yapılmayan iç hat seferlerine bugünden itibaren başladı. 1 Haziran’dan itibaren başlanan uçuşlardan ilki İstanbul’dan Ankara’ya yapıldı. İstanbul’dan Antalya, Trabzon ve İzmir’e de seferler aynı gün gerçekleşecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, diğer hava yollarının seferlere kademeli olarak başlayacağını belirtti.

Havalimanlarındaki yeni normal böyle olacak

Koronavirüs salgını riski nedeniyle uçuşlar eskisinden farklı gerçekleştirilecek. İşte yeni normalde havayolu seyahat koşulları:

– Sadece yolcular kavalimanlarına girebilecek.

– Yolcular termal kameradan geçecek.

– Dilerlerse girişte maske ve eldiven değiştirecekler ve el dezenfektanı kulanabilecekler.

– Biletleme için temazsız kioskları kullanacaklar. Gişeden işlem yapacaklarsa sosyal mesafe işaretlerine dikkat edecekler.

– Sosyal mesafe kuralları uçağa binmek için beklenen bölgelerde de geçerli olacak.

– Yolcular biletlerini kendileri temazsız bir şekilde okutarak uçağa binecekler.

– Uçaklara kabin bagajı da alınmayacak.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

2 YORUMLAR

  1. Peki bunların hepsi güzel buna okma yazması olmayan ve yaşlı olanlar nasıl olacak bu ülkenin gerçekleri her kes genç değil peki nasıl olacak bir anlatırmısınız.

  2. Peki bunların hepsi güzel buna okma yazması olmayan ve yaşlı olanlar nasıl olacak bu ülkenin gerçekleri her kes genç değil peki nasıl olacak bir anlatırmısınız Biz hava alanına giremeyecek yardım eşemeyeceksek annem ve babam 06 marttan bu yanadır uçuş yasakları dan dolayı kıbrısta kaldı 83.ve 84 yaşında biri anlatsın bunlar hava alanında biri yardım etmezse nasıl gidecekler.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin