Hollandalı turistler yüzünü yeniden Türkiye’ye çevirdi

54
Hollandalı

Tatil

Son yıllarda ivme kaybeden Hollandalı turistlerin Türkiye’ye gelişi 2020 yılı ile birlikte yeniden hız kazandı. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) olanda Utrecht Fuarının ardından Hollanda pazarı ile ilgili bir araştırma yayınladı.  Araştırmaya göre, Hollanda’da faaliyet gösteren en büyük tur operatörleri TUI Netherlands, BCDGroup,Corendon, D-Rt Group, D-Reizen Türkiye’ye bu yıl daha fazla turist getirecek.

Hollanda’nın  yurtdışı seyahat sayıları bakımından, Almanya, ABD, Birleşik Krallık, ve Fransa’nın ardından dünyanın 5’inci en büyük turizm kaynak pazarı olduğunu belirten raporda, Hollandalıların üçte ikisi en az bir kere ülke dışına seyahat ettiği belirtildi.

Hollanda pazarının Türkiye talebi son iki yıldır yeniden yükseliş ivmesine girdiği belirtilen araştırmada, Hollandalı turistlerin Türkiye’ye ağırlıklı olarak aile konseptinde otelleri ve H/D sistemi tercih ettiği belirtildi.

Doğa sporları ve alternatif turizm taleplerini genel olarak Avrupa içindeki destinasyonlara yönelten Hollandalı turistlerin, Türkiye hakkında destinasyon olarak olumlu düşüncelere ve yüksek tekrar müşteri oranına sahip olduğu belirtildi.

Hollanda seyahat pazarında acentelerde yapılan satışların yanı sıra online satışın büyük yer kapladığını aktaran rapor, pazarda online seyahat satışlarının artış gösterdiğini belirtti. Bu alanda en büyük artışın 18-25 yaş grubunda yüzde 17 oranında gerçekleşti kaleme alındı.

Hollandalı turistlerin Türkiye’ye olan ilgisinin yükselişinin sürdüğüne değine rapora göre; tanıtım kampanyalarında, aile konseptinin yanında 50+ ve doğa sporlarına yönelik tanıtım kampanyalarının pazara ivme kazandıracağı vurgulandı. Hollanda’da tekrar müşteri oranının yüksek olduğuna değinen rapor, bu potansiyelin kullanılabileceği dijital kampanyaların oluşturulmasının fayda sağlayacağı vurgulandı. Ayrıca Hollanda’da yaşayan Türk nüfusa yönelik kampanyalar ve Türk nüfusun ülke tanıtımında yer alabileceği kampanyaların etki sağlayacağı düşünülüyor.

(HS)

KAYNAK: AKTOB

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin