Hollanda: Türk vatandaşlarına vize yasağında yeni karar

558
Hollanda

Tatil

Hollanda: Türk vatandaşlarına vize yasağında yeni karar

Hollanda, koronavirüsün yayılmasını önlemek için 18 Mart’tan itibaren Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Avrupa Birliği dışındaki bazı ülke vatandaşlarına vize yasağı getirmişti. Hollanda seyahat yasağını esnetme kararı aldı. Buna göre, 14 Eylül’den itibaren profesyonel sporcuların vize başvuruları başladı. 21 Eylül’den itibaren ise iş adamlarının vize başvurularını kabul etmeye başlayacak.

Sözcü’de yer alan habere göre; Hollanda’nın Ankara Büyükelçiliği, uygulanan seyahat kısıtlamalarının küçük ve orta ölçekli işletmeler dahil ticari yaşamı ve spor faaliyetlerini ciddi biçimde etkilediğini bildirerek, seyahat yasakları konusunda yeni bir düzenleme önerisinde bulundu.

Vize başvuruları başlıyor

Hükümet, bu öneriyi olumlu karşılayarak, Cuma günkü bakanlar kurulu toplantısında, düzenlemeyi seyahat yasağı uygulanan Avrupa Birliği (AB) dışındaki diğer ülkeleri de kapsayacak şekilde genişletti. Bu kapsamda Türkiye’deki profesyonel sporcuların 14 Eylül’den itibaren başvuruları başladı. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin de dahil olduğu iş çevreleri de 21 Eylül’den itibaren Hollanda temsilciliklerine Schengen vizesi başvurusunda bulunabilecekler.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin