Hırvatistan’dan geçmek isteyenlere bu sorular soruluyor

2221
Hırvatistan

Tatil

Hırvatistan’dan geçmek isteyenlere bu sorular soruluyor

Sılayolu ülkesi Hırvatistan uzun bir aradan sonra sınır geçişleriyle ilgili açıklama yaptı. Ülke, koronavirüsle mücadelede olumlu sonuçlar alınan 10 AB / Schengen ülkesinden geleceklere giriş izni verildiğini açıkladı. Bu ülkeler şunlar: Almanya, Avusturya, Slovenya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya.

Bilgileri girmeleri gerekiyor

Avusturya basınında yer alan haberlere göre bu ülkelerden gelenlerden sınırda bazı bilgiler isteniyor ve bir form dolduruluyor. Sınırda bekleme süresi olmaması için ise kişilerin önceden entercroatia.mup.hr  internet sitesini ziyaret etmeleri ve bu bilgileri önceden sisteme girmeleri isteniyor.

Sadece 2 dilde

Aşağıda ekran görüntüsünü sizinle paylaştığımız bu sitede şu an ne yazık ki sadece 2 dilde hizmet veriliyor: İngilizce ve Hırvatça. İleriki günlerde diğer Avrupa dillerinin de buna eklenmesi bekleniyor.

Bu sorular soruluyor

İnternetteki formu dolduranlara şu sorular soruluyor: İsim, soyisim, doğum tarihi, seyahat belge şekli (Pasaport / AB kimliği), belge numarası, covid hastalığı geçirdiniz mi? Son 14 gün içinde yaşadığınız ülkeden dışarı çıkış yaptınız mı?, karantina altına alındınız mı?

Diğer ülkelerden gelenlerle nasıl bir uygulama yapılacağı büyük ihtimalle kısa süre sonra açıklanacak.

Hırvatistan

Hırvatistan

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin