Her gün duş almanın sakıncalarını biliyor muydunuz?

1473
Her gün

Tatil

Önceden her gün duş alma alışkanlık halinde değildi. Sıcak su imkanınız artık elektronik aletlerle, doğal gazla ve güneş ısıtma sistemleri ile elde ediliyor. Bu sayede her gün duş almak mümkün. Peki her gün duş almak ne kadar doğru, sağlıklı mı?

İnsanoğlu sağlığı için herşeye dikkat etmeye çalışsa da aşırıya kaçtığını bazen anlamıyor. Nasıl beslenmede fazla yememek, sporda bedene fazla yüklenmemek gerekse, duş almada da bu kural önemli. Hijyenik olmak tabiki gerekiyor. Fakat aşırısı insana zarar veriyor.

Duş alırken artık birçok hijyen ürünü kullanıyoruz. Her türlü mentollü, sarımsaklı, argan yağlı gibi birçok şampuan ve sabun var. Bunun yanında parfüm içerikli duş jelleri kullanılıyor. Duş sonrası losyonlar…Birçok parfümlü, normal kimyasal içerik cildiniz ile temas içerisinde oluyor.

Uzmanlar şu konuda uyarıda bulunuyorlar:

Çok sıcak su ile cildinizin temas etmesi zarar verebilir. Bu yüzden uzmanların önerisi 30 derecede ılık suda duş almanız ve duş süresini uzatmamanız.

Vücudumuz bakterilere karşı savunma sistemi oluşturuyor. Hergün duş alındığı zaman bedenin ürettiği iyi huylu bakterilerin ölmesine sebep olabilirsiniz. Böylece vücut direnci hastalıklara karşı savunmasız hale gelir.

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin