Havayolu şirketinden parasını alamayan yolculara ne tavsiye ediliyor?

503
Havayolu

Tatil

Havayolu şirketinden parasını alamayan yolculara ne tavsiye ediliyor?

Korona salgını nedeniyle iptal olan uçak seferleri için bileti bulunan çok sayıda yolcu, hala paralarını alamadı. Aylardır bekletilen yolculara net bir bilgi verilemdiğinden bir çoğu parasını alıp alamayacağını bilmiyor. Havayolu şirketleri ödeme yapmaları halinde maddi sıkıntı içine girecekleri gerekçesiyle yolcuya sadece bileti başka tarihe erteleme veya indirim kuponu teklif ediyor. Ancak zaten geçim sıkıntısı içinde olanlar paralarını almayı tercih ediyorlar.

Hakkınızı arayın

Peki bu süreç nasıl devam edecek? Havayolu şirketleri şu an ödeme yapmak istemeseler de aslında kurallar gereği buna mecburlar. Uzmanlar bu nedenle „Hakkınızı aramaya devam edin. Paradan vazgeçmeyin. Havayolu şirketleri sadece zaman kazanmaya çalışıyor“ diyorlar. Geçtiğimiz aylarda ödeme yapılan yolcular da oldu. Ancak yolcuların büyük çoğunluğunun durumu net değil.

Vazgeçmek çare değil

Benzer durumda olanların havayolu şirketinine mutlaka yazılı başvurup parasını geri istemesi tavsiye ediliyor. Yapılacak olan ödeme haricindeki teklifleri kabul etmek zorunda değilsiniz.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin