Havayolu seferleri koronavirüsten nasıl etkilendi?

144
havayolu

Tatil

Koronavirüs salgınının daha fazla yayılımına engel olmak için ülkeler tarafından alınan giriş çıkış yasakları, havayolu seferlerini tarihin en alt seviyesine indirirken, uçuşları büyük oranda azaltmak zorunda kalan havayolu şirketlerini de ekonomik krize soktu.

Pandemi sebebiyle Avrupa, Asya, Amerika ve Afrika’daki ülkeler tarafından uygulanan seyahat kısıtlamalarıyla havayolu şirketlerinin dış hat uçuşları neredeyse durma noktasında geldi. Çin’in Wuhan kentinden çıkan Koronavirüs salgınının İtalya’dan Avrupa’ya hızla yayılmasıyla Avrupa Birliği sınırlarını 30 gün kapatırken, Türkiye de Çin, Güney Kore, İran, Irak ve İtalya, Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç ve Hollanda, İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere 20 ülkeye giriş çıkışları geçici süreyle kapattı.

Ülkelerin aldığı tedbirlerin ardından Türkiye’de faaliyet gösteren havayolu şirketlerinin de uçuş iptalleri ve kısıtlamaları belli oldu. Öte yandan havaalanlarında 1 metre mesafelendirilmesi, uçakların dezenfektasyonu, personel ve yolcular için alınan önlemlerle yurt içi seferleri sürdürülüyor.

Ayrıca:   Hem deniz kirliliğini hem de yangını tespit edecek

Türk Hava Yolları

Resmi sitesinde Koronavirüs, iptal seferler, seyahat kısıtlamaları gibi bilgilerin olduğu özel bir bölüm hazırlayan Türk Hava Yolları’nın uçuşların iptal edildiği ülkeler ve seferlerin yeniden başlayacağı tarihler duyurusuna buradan (https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/iptal-seferler/) ulaşabilirsiniz.

Pegasus

Sefer kısıtlamaları dahilinde Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka, Avusturya, İtalya, Irak, Iran, Suudi Arabistan, Ukrayna, Kosova, Gürcistan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, İngiltere, İsviçre, Mısır, İrlanda ve Rusya’ya tüm uçuşları iptal ettiğini duyuran Pegasus, bilgilendirmeleri ve  iptallerden doğan yolcu haklarıyla ilgili detayları bu sayfadan (https://www.flypgs.com/basin-odasi/duyurular/duyuru-detay/sefer-kisitlamasi-iptal-ve-yapilacak-seferler-hakkinda-bilgi) paylaşıyor.

Sun Express

Yolcuları için Koronavirüs bilgilendirmesi sayfası hazırlayan Sun Express, alınan resmi tedbirler gereği seyahat kısıtlaması getirilen ülkeleri, iptal edilen seferleri ve geçerli tarihleri duyurmak için internet sitesinde özel sayfa hazırladı. Sun Express uçuşlarını, iptalleri ve Koronavirüs salgınıyla alakalı seyahat kısıtlamalarında merak edilen soruların yanıtlarını buradan (https://www.sunexpress.com/covid-19-tr.html) öğrenebilirsiniz.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin