Havalimanlarında herkese 2 GB ücretsiz internet müjdesi

348
ücretsiz
Foto:İGA İstanbul Airport @igairport

Tatil

Havalimanlarında herkese 2 GB ücretsiz internet müjdesi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen “Uçuş Rehberim” uygulamasının tanıtım toplantısına katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, isteyen herkesin havalimanlarında günlük 2 gigabayta kadar ücretsiz internetten faydalanabileceğini açıkladı.

Tanıtım töreninde konuşan Bakan Karaismailoğlu, ücretsiz internetin yanı sıra uygulamaki uçuş takip özelliğiyle yolcuların hem zaman kazanacaklarını hem de uçak kaçırma dertlerinin kalmayacağını belirtti.

Türkiye’nin bir bütün olarak kalkınması ve her noktasında sosyal ve ekonomik canlılığın sağlanmasının çağdaş, yenilikçi ve teknoloji temelli bir ulaştırma ve altyapı yaklaşımından geçtiğini ifade eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, yerli ve milli çözümlerle tüm ulaşım modlarında dijitalleşmeyi amaçladıklarını söyledi.

Uçuş Rehberim hizmete girdi

“Uçuş Rehberim” projesinin bugün itibariyle hizmete girdiğini belirten Karaismailoğlu, “Uçuş Rehberim mobil uygulamamızla havalimanlarımızda dileyen herkes mobil uygulama üzerinden sunulan günlük 2 gigabayta kadar ücretsiz bir şekilde internetten faydalanabilecek. Ancak daha önemlisi, artık uçuş süreci farklı bir teknolojik deneyime dönüşüyor. Uygulamamızdaki uçuş takip özelliği ile yolcularımıza göndereceğimiz anlık bildirimler sayesinde, uçak kaçırma dertlerini ortadan kaldıracağız. Yolcular artık Uçuş Rehberim sayesinde; uçuşlarını sosyal medya hesaplarından da takip edebilecekler. Uygulama sayesinde yolcular, havalimanlarındaki tüm hizmetleri de yine cep telefonlarından keşfedebilecekler. Uçuş Rehberim’in getirdiği diğer yenilik de ‘Aracım Nerede?’ hizmeti. Havalimanlarına aracını park eden yolcular bundan sonra araçlarını aramak zorunda kalmayacaklar.” dedi.

Havalimanlarında kaybedilen zaman en aza indirilecek

Tüm havalimanlarında kullanılması hedeflenen “Uçuş Rehberim” uygulamasıyla, yoğunluğun azaltılıp yolcuların işlemlerini daha az zaman kaybederek halledeceklerini ifade eden Bakan Karaismailoğlu, uygulamaya dahil edilecek “Çek-Gönder” hizmetiyle yolcuların sorunlarına en kısa zamanda hızlı ve etkili bir şekilde çözümleneceğini de sözlerine ekledi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin