Havalimanına park edenler faturayı kontrol etmeli

416
park

Tatil

Havalimanına park edenler faturayı kontrol etmeli

Havalimanları otopark ücretlerinin en yüksek olduğu yerler arasına bulunuyor. Kısa süreliğine park edilse bile sürücülerden yüksek ücretler alınıyor. Ancak araç sahiplerinin istenen ücreti gözü kapalı ödememesi gerekir. Faturayı her zaman kontrol etmekte fayda var. Almanya’da Köln / Bonn Havalimanı’nda tarifeyi kontrol eden bir kişi, kendisinden 3 Euro yerine 9 Euro kesildiğini fark etti. Normalde tatil günlerinde daha düşük bir tarifenin geçerli olduğunu gören sürücü, sosyal medya sayfasından ödediği faturayı ve tarife bilgisini paylaşarak havalimanı yetkililerine seslendi.

Fazladan ödenen miktar iade edilecek

Paylaşımı fark eden havalimanı yetkilileri ise kısa süre sonra cevap yazdılar. Hesaplamada bir hata yapıldığını itiraf eden havalimanı, fazladan ödenen 6 Euro’nun iade edileceğini bildirdiler. Gelişmeyi haber haline getiren “Derwesten”, durumun ilk olmadığını, daha önce farkı havalimanlarında benzer hataların ortaya çıktığına dikkat çekti.

Sürücüler gözden geçirmeli

Tarifenin her zaman doğru uygulanmadığı ve bu nedenle sürücülerin her zaman bilgileri kontrol etmesi gerektiği vurgulandı. Ödediği ücrette hata yapıldığını fark edenlerin bunu havalimanına bildirmesi gerekiyor. Bu nedenle faturayı hemen atmamakta fayda var.

park

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin