Havaalanındaki espriye 90000 Dolar ceza

1038
havaalan, Adana

Tatil

Bu haberi okuyan bir daha havaalanında kolay kolay şaka yapmaz. Bir doktor güvenlik güçlerine öyle birşey dedi ki, karşılıǧında 90000 Dolar ceza aldı.

Güvenlik önlemlerinin üst seviyede olduǧu havaalanlarında yolcuların hareketlerine ve özellikle de söylediklerine dikkat etmeleri gerekiyor. Miami Havaalanı’nda yaşanan son olayda bir doktor „Espri yapayım“ derken hayatının hatasını yaptı. Bogota’ya uçmak isteyen Venezualla’lı Doktor, görevlinin kendisine rutin olarak yönelttiǧi „Çantanızda ne var?“ sorusuna „C4 tipi patlayıcı var“ cevabını verince olanlar oldu. 60 yaşındaki doktor olayın sadece bir şaka olduǧunu söylediǧinde havaalanında çoktan alarm verilmişti bile.

Olayı ciddiye alan yetkililer havaalanının bir kısmını boşalttırırken, bomba imha ekiplerini de olay yerine çaǧırdılar. Bir çok uçuş gerçekleşemedi, yolcular arasında panik yaşandı. Kısa süre sonra gerçek anlaşılsa da şakacı doktor hakkında hukuki işlem başlatıldı. Verilen bilgiye göre doktora 90000 Dolar, yani yaklaşık 72000 Euro para cezası kesildi. Yolcu böylelikle yargılanmaktan kurtuldu.

Ödenecek olan cezanın önemli bir bölümünün zarara uǧrayan havayolu şirketlerine akacaǧı da belirtildi.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin