Havaalanında bedava yemek

1036

Tatil

Almanya’da bir yolcu, hiç uçmayarak bir havayolu şirketinin ücretsiz hizmetlerinden faydalandı. Lüks bir ortamda kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, tatlılar yiyen kişi bakın bunu nasıl başardı.

Havaalanlarında satılan ürünlerin fiyatı, normal fiyatın çok üzerinde olduğundan bir çok yolcu dilediği gibi bir restorana oturup yemek yiyemez, alışveriş yapamaz. Almanya’da bütün hizmetlerden faydalanıp bir kuruş bile ödemeyen bir yolcu bütün dikkatleri üzerine çekti.

Büyük bir Alman havayolundan Zürih’e uçmak için 745 Euro karşılığı birinci sınıf bilet satın alan kişi, böylelikle Münih Havaalanı’nda şirketin misafir salonuna „Business Lounge“ girip hizmetlerden faydalanma hakkı kazandı. Burada yolculara lüks bir ortamda ücretsiz kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, tatlılar ve içecekler sunuluyor. Ayrıca dileyen yolcu duş bile alabiliyor.

Kurnaz yolcu karnını doyurduktan sonra Zürih’e uçmak yerine biletini başka bir tarihe erteletti. Aldığı bilet üst sınıfta olduğu için bunu da ücretsiz yapabildi. İşin ilginç tarafı, yolcu bunu farklı tarihlerde toplam 36 kez yaptı. Yani her defasında check in işleminden sonra yedi, içti, keyif yaptı, daha sonra ise o gün uçamayacağını söyleyip biletini erteletti.

Ta ki havayolu şirketi durumu fark edip biletini iptal edene kadar. Şirket, kullanılan ücretsiz hizmetler karşılığı yolcudan yaklaşık 2000 Euro ek ücret talep etse de taraflar anlaşamadı ve olay mahkemeye yansıdı.

Havayolu „Yolcunun baştan beri uçmaya niyeti yoktu“ derken yolcu ise „Biletimi dilediğim kadar erteletebilirim, buna hakkım var“ diye kendini savundu.

Olayı inceleyen Münih Yerel Mahkemesi, yolcunun biletini ertelemesi için bir neden olmadığını vurgulayarak yolcunun istenilen ücreti ödemesine karar vardi.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin