Hava trafiği felç oldu: Havaalanında gergin anlar

1457

Tatil

İstanbul’daki kötü hava şartlarından dolayı yüzlerce uçuşta gecikme yaşandı, bagaj dağıtımı aksadı. Saatlerce havaalanlarında beklemek zorunda kalan yolcular ile görevliler arasında gergin anlar yaşandı.

sabiha2 Fırtına, yağmur ve hortum…İstanbul’da son günlerde hakim olan kötü hava şartları nedeniyle havaalanlarında tam bir kaos yaşandı. Bazı uçuşların iptal olması, bazılarının ise saatlerce gecikmeli gerçekleşmesi nedeniyle binlerce yolcu perişan oldu. Hava trafiğinin kalbinin attığı İstanbul’daki olumsuz hava şartları, yurt genelindeki uçuşları etkiledi. Havaalanlarındaki bilgi ekranları “Gecikme” yazıları ile dolup taştı.

Bagajlar gelmedi

Atatürk Havaalanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı dün tarihi günlerinden birini yaşadılar. Yolcu yoğunluğu nedeniyle bazı hizmetlerde aksama yaşandı. Örneğin Sabiha Gökçen Havalimanı’na inen yolcular uzun süre bagajlarını beklemek zorunda kaldılar. Bunun üzerine yolcular ile yer hizmetlerinden sorumlu görevliler arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Bagaj dağıtım bantlarının uçaktan indiktan yarım saat sonra bile hala boş kalması, yolcuları öfkelendirdi.

Akşam saatlerinde Bodrum ve Dalaman’dan gelen yolcular “Burada tam bir kaos yaşanıyor. Hem uçağa bindiğimiz havaalanında saatlerce bekledik, hem inmeden önce uçakta bekletildik, hem de şimdi yarım saattir bavullarımızın gelmesini bekliyoruz. Kimse bizimle ilgilenmiyor” diye şikayette bulundular.

sabiha3Bodrum Havaalanı’nda uçakları üç saat rötar yapan Atlasjet yolcuları da yaşananlara tepki gösterdiler: “Hava şartlarından dolayı uçuşta gecikme olabilir. Ancak hiçbir yetkili bizimle ilgilenmedi. Çoluk çocuk, aç susuz havaalanında bekledik. Check in işlemlerini yaparken bize herhangi bir gecikme yaşanmayacağı söylendi, aradan 20 dakika geçmedi ki uçağın saatlerce rötar yapacağı anons edildi. Bu nasıl bir mantıktır.”

 

 

 

 

 

sabiha4

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin