Hangisi daha avantajlı: Uçak mı otomobil mi?

1060

Tatil

Almanya’da yapılan bir araştırma tatile gidenlerin en çok hangi ulaşım aracını tercih ettiğini gösterdi. Siz bu yıl hangisini seçtiniz?

Uçakla yolculuğun en büyük avantajı zaman kazanılması. Kilometrelerce mesafeyi kısa sürede geride bırakarak tatilinizin yolda geçmemesini sağlıyor. Ancak en büyük dezavantajı ise masrafların yüksek olması. Özellikle kalabalık aileler uçak yolculuğundan kaçıyorlar.

CosmosDirekt tarafından Forsa şirketine yaptırılan araştırma, Almanya’da yaşayanların tatile giderken hangi ulaşım aracını kullandığını gösterdi. Sonuca göre halkın yüzde 67’si otomobille seyahati seviyor. Karayolculuğu daha hesaplı olmasının yanı sıra tatilcilere dilediği yerde durup başka şehirler görme imkanı sunuyor. Ayrıca yola çıkış tarihini son ana kadar değiştirmek de mümkün.

Uçağı seçenlerin oranı çok düşük: yüzde 37. Biletlerin pahalı olmasının yanı sıra uçuş tarihi genellikle aylar öncesinden belirlenmek zorunda. Son anda bilet satın alanların cebinden daha fazla para çıkıyor. Ayrıca bir çok kişinin uçak korkusu bulunuyor. Bu etken de insanları uçaktan soğutuyor.

Araştırmada trenle seyahat edenlerin ise sadece yüzde 18’lik bir kesim olduğu da görüldü. Bu arada halkın yüzde 63’ü bu yıl tatile gideceğini belirtti.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin