Hangi havalimanında ücretsiz korona testi yaptırabilirim?

679
Almanya

Tatil

Hangi havalimanında ücretsiz korona testi yaptırabilirim?

Haftalardır tartışma konusu olan 14 günlük karantina ve korona testi ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Almanya, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu riskli ülkelerden dönenlerin havalimanlarında ücretsiz test edilmesine karar vermişti. Bir çok havalimanı bu uygulamaya geçti, ancak henüz bu imkan her havalimanında yok. Bu nedenle Türkiye’den şu günlerde dönenlerin bu bilgileri iyi takip etmesinde fayda var.

Frankfurt ve Stuttgart’ta hazırlıklar sürüyor

Testlerin yolcular için ücretsiz olacağının açıklanmasından sonra “Peki masrafları kim karşılayacak?” sorusu gündeme gelmişti. Bazı eyaletler bu sorunun tam olarak yanıtlanmasını beklediği için henüz havalimanlarında ücretsiz testler sunmaya başlamadı. Örneğin Frankfurt ve Stuttgart havalimanlarında henüz ücretsiz test yok. Frankfurt’ta yolcular hala ücret karşılığı yaptırabiliyorlar.

Ancak ülke geneline bakıldığında bir çok havalimanı bu imkanı sunuyor. Kuzey Ren Vestfalya, Bavyera, Aşağı Saksonya, Berlin, Bremen gibi eyaletlerin havalimanlarında test yaptırabiliyorsunuz. Hamburg’da bu hizmet büyük ihtimalle yarın başlayacak.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin