Hamzabeyli ve İpsala gümrük kapılarındaki çalışmalarla ilgili güzel haber

603
Hamzabeyli
Fotoğraf:www.gtias.com.tr

Tatil

Avrupa’da yaşayan vatandaşlar Türkiye’ye karayolundan başta Kapıkule olmak üzere Hamzabeyli, İpsala, Pazarkule ve Dereköy sınır kapılarından giriş yapıyor. Bu nedenle yaz sezonunun yaklaşmasıyla sınır kapılarındaki çalışmalar merak konusu. Geçtiğimiz yıl Kapıkule, Hamzabeyli ve İpsala sınır kapılarında modernizasyon çalışmaları başlamıştı. Sınır kapılarında saha çalışmalarıyla peron sayıları arttırılmaya başlandı. Böylece yolcular sınır kapılarında işlemlerini hızlıca yapıp beklemekten kurtulacak.

Gümrük yetkilileri sınır kapılarındaki çalışmaları yerinde inceleyip bilgi veriyorlar. Hatta Bulgar yetkileriyle bir araya gelip ortak çözüm için anlaşmaya varıyorlar. Son olarak yetkililer gümrük kapılarındaki çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi. Yetkililere göre Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda modernizasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte peron sayısı 6’dan 10’a yükselecek. Ve böylece Kapıkule’nin yükü hafifleyecek. Hamzabeyli sınır kapısındaki çalışmaların Haziran ayında bitirilmesi hedefleniyor. Aynı zamanda İpsala sınır kapısındaki çalışmaların da bu yıl içerisinde bitirileceği ifade ediliyor.

Yetkililer hem Bulgaristan hem de Yunanistan tarafının da bazı çalışmalar yapmasını istiyor. Bunlardan biri Hamzabeylinin karşısındaki Bulgaristan’ın Lesovo kapısında 90 kilometrelik yolun genişletilmesi ve Lesovo’da da veteriner sınır kontrol noktası açılması. Diğeri de İpsala Sınır Kapısı’nın karşısındaki Yunanistan’ın Kipi Sınırı Kapısı’nın modernizasyonunu yapılması ve orada bulunan dar bir köprünün genişletilmesi.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin