Güzel bir cilt için chia tohumu tüketin!

335
Chia,, güzellik, tohum, güzel

Tatil

Modern hayatın yoğun temposuna ayak uyduramadığımız zaman yediğimiz besinlerle takviye enerji arayışına gireriz. Yüzyıllardır Güney Amerika yerlilerince tüketilen chia tohumu cildin daha güzel ve sağlıklı görünmesi sağlıyor. Küçük tohumlar aynı zamanda kalp ve damar sistemine iyi geliyor.

Koşucuların gıdası chia

Yüzyıllardır enerji ve tok tutma amacıyla tüketilen chia tohumunun, vücudumuza daha birçok olumlu etkisi var. Geçmişi Aztek ve Mayalara kadar dayanan chia, salvia hispanica bitkisinden elde edilen minik siyah tohumdur. Maya dilinde “güç” manasına gelen bu tohumlar, koşucuların gıdası olarakta bilinir. Zengin besin kaynağı olan ve antioksidan özelliklere sahip olan chianın uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre yararları saymakla bitmiyor.

chia, güzel

Chia’nın bilinmeyen yararları

Chia tohumu genelde tok tutması özelliği nedeniyle zayıflamak için uygulanan rejimlerde kullanılıyor. Oysa ki chia tohumu içinde bulundurduğu lif, omega-3 yağları, protein, vitaminler ve minerallerce zengin faydalı bir bitki protein kaynağıdır.

chia, güzel

Kalp ve damar sistemine iyi geliyor

Yapılan araştırmalar göre cildin daha sağlıklı olmasını sağlayan chia tohumu, yaşlanmanın belirtilerini de azaltıyor. Kalp ve sindirim sistemini destekleyen tohum, içerisinde bulundurduğu kalsiyum sayesinde kas ve kemik gelişiminede büyük fayda sağlıyor.

Chia, güzel
Enerji deposu

Vücudun insülin dengesini düzenleyen tohum, bağırsak hareketlerinin de daha düzenli hale hale gelmesini sağlıyor.Metobolizmanın hızlanmasına katkı sunan tohum, tokluk ve doygunluk hissi uyandırarak, size sağlıklı bir enerji deposu sunuyor.
(G.Ö)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin