Gurbetçilerin yoğun olarak kullandığı Kapıkule’de bakın ne yakalandı

792
Gurbetçilerin yoğun

Tatil

Gurbetçilerin yoğun olarak kullandığı Edirne Kapıkule Gümrük Kapısı’nda ihbar doğrultusunda yetkiler  kaçakçılara göz açtırmadı. Gümrük kapısında alınan önlemlerle bin 475 adet koli içerisinde 750 bin tane makaron olarak adlandırılan filtreli sigara kağıdı ele geçirildi. Bununla beraber 120 adet sigara sarma makinalarının da yer aldığı kolilerde yakalanan ürünlerin piyasa değerinin 2 milyon Türk Lirası olduğu belirtildi. 

Gurbetçilerin yoğun kullandığı Kapıkule’de kaçakçılara geçit yok 

Sınır kapılarımızda alınan ihbar ve detaylı aramalarla Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri yurtdışından Türkiye’ye sokulmak istenen ürünleri yakalamaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük sınır kapısı olan Kapıkule sınırında önceden alınan bir ihbar doğrultusunda bir kaçakçılığın daha önüne geçildi. İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü’ne gelen ihbar ile Kapıkule sınır kapısında yetkiler tarafından önlemler alındı.  İhbara göre Kapıkule sınır kapısında kaçak ürün getirecek 2 tır belirlenerek takibe alındı.  

750 bin adet filtreli sigara kağıdı ve sarma makinası yakalandı

İhbar doğrultusunda önceden belirlenen  TIR’lar X-ray cihazından geçirildi ardından da detaylı arama gerçekleştirildi. Arama sonucunda araçlarda bulunan yasal yükle beraber bin 475 koli içinde 750 bin adet filtreli sigara kağıdı ve 120 adet sigara sarma makinası yakalandı. Ele geçirilen ürünlerin piyasa değerinin 2 milyon Türk Lirası olduğu açıklandı. 

(SK)

Kaynak / Foto :Ticaret Bakanlığı

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa 

 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin