Gurbetçilerin kuyruk çilesi bu yıl da devam ediyor

1550
Kuyruk

Avrupa’dan Türkiye’ye vatan hasretini gidermek ve yakınlarını görmek için yola koyulan gurbetçiler bu yıl da sınır kapılarında kuyruk ta perişan oldu. Hem Bulgaristan’dan Türkiye’ye girişte, hem de Yunanistan’dan Türkiye’ye uzun araç kuyrukları oluştu. Zaman zaman saatlerce kuyrukta beklemek zorunda olan sürücüler „Bize kim sahip çıkacak, bu çile ne zaman bitecek“ diye isyan etti.

Kuyruk sorunu için ortak çözüm için çalışma yapılacaktı

Sezon öncesi özellikle Türk ve Bulgar yetkililerin yoğun çabası olmuştu. Yetkililer, kuyruk sorununu halletmek için bir çok ortak karar almıştı. Ancak şu günlerde yola çıkan araç ayısı artınca kuyruklar yine kaçınılmaz oldu.

Kapıkule’den geçiş yapmak isteyenler Bulgar tarafındaki işlemlerin yavaş olması nedeniyle uzun süre sırada beklemek zorunda kaldılar.

İpsala’da ise sistemin çöktüğü ve bu nedenle yoğunluk yaşandığı belirtiliyor. İpsala’daki bir başka sorun ise devam eden modernleştirme çalışmaları. Bundan dolayı bazı peronlar kapalı.

Yoğunluğun önümüzdeki günlerde de sürmesi bekleniyor. Bu nedenle sürücülere Türkiye’ye girişte alternatif sınır kapılarını denemeler tavsiye ediliyor.

Haber: Mustafa Koyuncu

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin