Gurbetçiler öfkeli: Uçak bilet parasını alamayanlar ne yapmalı?

1
bilet

Tatil

Gurbetçiler öfkeli: Uçak bilet parasını alamayanlar ne yapmalı?

Koronavirüsün ortaya çıktığı yılın ilk aylarında iptal olan seferler nedeniyle uçamayanlar, ödedikleri bilet paralarını almak için mücadelelerini sürdürüyorlar. Bazılarına ödeme yapılırken, bazıları hala somut bir cevap alabilmek için bekliyorlar. Aralarına Avrupa’dan Türkiye’ye uçmak isteyen gurbetçilerin de bulunduğu binlerce kişi, havayolu şirketlerinin ödemeleri geciktirmesinden şikayetçi.

Başvuruda bulundum, paramı ödemediler

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığımız yayınlara yorum yazan www.turizmavrupa.com okurları “Uçak seferi iptal olunca havayolu şirketine başvurduk. Ancak bize beklememiz söylendi. Hala bekliyoruz. Aradan aylar geçmesine rağmen ödeme yapılmadı. Bu paralara ihtiyacımız var.” şeklinde eleştiride bulundular.

Ne yapmak gerekiyor?

Ancak uçak seferi iptal olup da parasını alanlar da var. Uzmanlar, bu konuda mağduriyet yaşayanların havayolu şirketlerine tekrar yazılı olarak başvuruda bulunmasını tavsiye ediyor. Bileti iptal olana ödemenin mutlaka yapılması gerektiğini hatırlatan uzmanlar “Paranızdan vazgeçmeyin. Havayolu şirketleri ödemeleri geciktirerek, kendi maddi durumunu düzeltmeye çalışıyor. Ancak eninde sonunda paranızı ödemek zorundalar” bilgisini veriyorlar. Bunun yanı sıra yolcu hakları için mücadele veren ve hak edilen tazminatı havayolundan almak için hizmet sunan aracı firmalardan faydalanmak da mümkün. Bir çok yolcu, bu tür hizmetler sayesinde parasının büyük kısmını geri alabildiğini belirtiyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin