Gurbetçi yine unutuldu: Türkiye’deki uçuşlara yeni tavan fiyat

464
tavan

Tatil

Türkiye’de uçak bilet fiyatları ile ilgili önemli düzenleme yapıldı. Buna göre iç hat uçak biletlerinde tavan fiyat, bayram ve özel gün ayrımı yapılmadan tek yönde 450 lirayı geçemeyecek. Yurt dışı uçuşlar ve business sınıfı biletler bu kapsam dışında bırakıldı. Yani bilet fiyatlarının yüksek olmasından şikayetçi olan gurbetçiler için yine bir düzenleme yapılmadı. Bu hafta başlatılacak yeni sisteme göre, iç hatlarda ekonomi sınıfında uçan yolcular, son dakika bileti için en fazla 450 lira ödeyecek.

İç hat uçak bilet fiyatlarına getirilen tavan fiyat uygulamasının sevindirici olduğunu belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu(TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandoöken, “İç hat uçak bilet fiyatlarında yeniden uygulanmaya başlayacak olan tavanfiyat uygulaması oldukça sevindirici. Bayram ve özel günlerde 900 -1000 TL ye kadar çıkan iç hat uçak biletlerine uygulanacak olan tavan fiyat uygulamasını destekliyoruz. Ancak bu fiyat uygulamasına tüm uçak şirketleri harfiyen uymalıdır. Uygulanmak kaydıyla kararı destekliyoruz”

İç hat bilet fiyatlarının tavan fiyatı 2017 ve 2018 yıllarında 352 liraydı. Maalesef havayolu firmaları bu tavanfiyatına çok uymadan fiyatları yükseltiyorlardı. Umarız bundan sonra bu fiyatlara uyulur.

(G.Ş)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin