Gurbetçi sezonu için gümrüklerde çalışma yapılacak

1319
Gurbetçi

Geçtiğimiz günlerde gurbetçi vatandaşın en çok kullandığı Kapıkule Gümrük Kapısı’nda TIR kuyrukları sonlandırma sistemi devreye alınmıştı. Bu sistem sayesinde Kapıkule ‘den çıkış yapmak isteyen TIR’lar yol üzerinde bulunan perondan sıra numarası alarak, istedikleri dinlenme alanında park etme yapabilecek. Haberi buradan okuyabilirsiniz: https://www.turizmavrupa.com/kapikulede-kuyruklari-sona-erdirecek-yeni-uygulama-basladi/

Edirne Valisi Ekrem Canalp’in gurbetçi sezonu öncesi vatandaşlarımızın gümrüklerden geçişte sıkıntı yaşamaması hususunda alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalar olduğunu belirtti. Vali Canalp, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen gurbetçi vatandaşların oluşturduğu küçük araç kuyruklarının önüne geçilmesi için de yeni düzenlemeler yapıldığını ifade ederek şunları söyledi:

“Yaz aylarında bir de gurbetçilerimizin çektiği bir başka sıkıntımız daha var. TIR şoförlerimizin sıkıntılarını giderdik, gurbetçilerimizin sıkıntısını asla unutuyor değiliz. Yaz aylarındaki sıkıntıların da bertaraf edilmesine yönelik belli bir çabamız var. Birkaç tane alternatif model üzerinde bunun da sonlandırılmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah gurbet sezonu geldiği zaman da gurbetçilerimizin Türkiye sınırları içerisinde çile çekmeden yolculuk yapma imkanı sağlayabilecek bir sistematik modelleme üzerinde çalışmaya devam ediyoruz”

(G.Ş)

 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin