Gurbetçi hem parasından oluyor hem tatil yapamıyor

909
Tatil

Tatil

Yurtdışında yaşayan binlerce vatandaşımız geçtiğimiz yıllarda tatil dolandırıcılarının tuzağına düştü. www.turizmavrupa.com olarak bu tür olayları sizlere aktarıp, ibret almanızı ve paranıza sahip çıkmanızı istiyoruz. Dün dolandırıcıların insanları piyasanın çok altında fiyata sundukları fiyatlarla avladığını yazmıştık. Haberi buradan okuyabilirsiniz: https://www.turizmavrupa.com/aman-dikkat-gurbetcileri-boyle-avliyorlar/

Vatandaşlarımız bu tür uygun fiyatlara kanıp tatili satın alıyorlar. Satış yapanlar büyük tatil kurumları değil, bir şekilde „köprü altı“ satış yapan şahıslar. Kendilerini turizmci, seyahat acentası olarak tanıtıyorlar. Olmadık fiyatlarla avladıkları vatandaşın parasını aldıktan sonra ortadan kayboluyorlar. Paraları Türkiye’de lüks bir hayat yaşayarak yiyorlar. Yurtdışındaki vatandaş çaresiz hakkını aramaya çalışıyor ancak bunda pek başarılı olamıyor. Kişi yurtdışına kaçtığından polisler sonuç elde edemiyor.

Dolandırıcılar parayı aldıktan sonra vatandaşa sahte bir rezervasyon bilgisi gönderiyor. Ancak otel aranıp sorulduğunda böyle bir rezervasyon yapılmadığı anlaşılıyor. Aynı durum havayolu şirketleri için de geçerli. Yani uçakta rezervasyon yapılmıyor. Eğer vatandaş bunu önceden otele veya havayoluna sorarsa hiç olmazsa parasını alan kişiyi arayıp hesap sorabiliyor. Ancak vatandaşlar genellikle „Paranızı iade edeceğiz“ diye oyalanıyor. Parasını alanların sayısı çok az.

Eğer vatandaş oteli veya havayolunu arayıp sormazsa iş daha vahim. Tatile uçacağız diye ailece havalimanına gidiliyor ve işin aslı burada öğreniliyor. Aile tabiki perişan oluyor. Hem tatile gidemiyor, hem de parasından olduğunu anlıyor.

Yarın www.turizmavrupa.com‘da: Vatandaş böyle dolandırıldı

Bizi takip etmeye devam edin….

(A)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin