Gurbetçi aile sahte internet sitesi kurbanı oldu

16134
Gurbetçi

Tatil

Gurbetçi aile sahte internet sitesi kurbanı oldu

Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelen gurbetçi aile sanal dolandırıcıların tuzağına düştü. “Kopya” internet sitesinden 3 bin Euro’ya tatil paketi alan aile, rezervasyonlarının sahte olduğunu Alanya’daki otele gelince öğrendiler.

4 günlük tatil 6 bin Euro’ya geldi

İnternet sitesi üzerinden 3 bin Euro’ya 4 günlük Alanya tatili satın alan Baki Erdoğan ailesiyle geldiği Alanya’da dolandırıldığını öğrenince, tatiline devam edebilmek için 3 bin Euro daha ödedi.

Dolandırıldıklarını anlayan gurbetçiler jandarmaya şikayette bulundu. Aynı siteden yerli ve yabancı turistlerin de zarar gördüğünü belirten Erdoğan, sitedeki numarayı arayıp parayı geri istediklerinde karşı tarafın dalga geçtiğini söyledi. Türkiye Turizm Geliştirme Ajansı ve Türkiye Otelciler Federasyonu yetkilileri sanal dolandırıcılara karşı tatilcileri uyararak, telefon veya internet üzerinden yapılan alışverişlerde gidilecek yerin mutlaka aranması gerektiği belirtildi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

5 YORUMLAR

    • Almayın intet sitesinden kardeşim bu kaçıncı dolandırılan vatandaş, uüç beşkuruş ucuz diye aliyorlar sonuc ortada. Gidin yakınınızda güvenilir bir acentadan alın en azından muhatabız olr.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin