Gümrüklerde durum aynı: Bekleme çilesi devam edecek

620
bekleme

Tatil

Türkiye’ye otomobille seyahat edenler bu yıl gümrük kapılarında yine saatlerce beklemek zorunda kaldılar. Bu bekleme hem Türkiye’ye girişte hem de çıkışta oldu. Sılayolu sezonu öncesi yerli ve yabancı yetkililer konuyu defalarca inceledi ve önlem almaya çalışsa da genel durum değişmedi. Eğer önümüzdeki sezona kadar yeni ve daha etkili önlemler alınmazsa Kapıkule, İpsala ve diğerleri yine çile kapısı olmaya devam edecek.

Sezonu olmamasına rağmen bekleme oluyor

Arkadaşımız Mustafa Koyuncu 28 Eylül’de Türkiye’den yaşadığı Hollanda’ya yolculuk yaptı ve yaşadıklarını bizimle paylaştı:

28 Eylül Cumartesi günü yola çıktım ve saat 18.15’de Kapıkule gümrüğüne geldiğimde uzun bir araç kuyruğu ile karşılaştım. Gümrük kapısı tıklım tıklım doluydu. Kuyrukta bekleyenlerin çoğu komşu ülkelerden Türkiye’ye alışveriş için gelenlerdi.

Diğer kapılardaki durumu görmek için Pazarkule gümrüğüne gittim. Orada da aynı manzara ile karşılaştım. Buradan Hamzabeyli gümrük kapısına geçtim. İnşaat dolayısıyla burada da uzun bir araç kuyruğu vardı. Yani görüldüğü gibi bazen alternatif kapılara yönelmek de sorunu çözmüyor.

Bulgar plakalı araçlar nedeniyle sınırda uzun bekleme süreleri oluşuyor. Buna yaz aylarında gurbetçilerin de araçları eklenince iş daha da vahim oluyor.

Ben Türkiye’den nihayet çıktığımda saatler gece yarısına yaklaşmıştı. Umarız seneye yeni önlemler alınır ve bu sorun çözülür.

Haber: Mustafa Koyuncu

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin