Gözde turizm merkezinde yaşam süresi ve nüfus arttı

81
turizm

Tatil

Gözde turizm merkezinde yaşam süresi ve nüfus arttı

Koronavirüs salgını döneminde iş ve eğitim dünyasındaki yeni uygulamalarla insanların tatil beldelerinde kalma süresi uzadı. Şehre dönüşlerin ertelendiği salgın sürecinde nüfusu artan Çeşme’de gayrimenkul piyasası da hareketlendi. İş dünyasında uzaktan çalışma ve eğitimde uzaktan eğitim modelinin tercih edilmesiyle daha fazla kullanılan Çeşme’deki gayrimenkullerde ekonomik performans arttı. Resmi nüfusu 45 bin olmasına karşın şu an 200 bine yakın yerleşik yaşama ulaşılan Çeşme’de yeni konut projelerine ihtiyaç arttı.

 Gayrimenkullerin kira ve satış geliri performansı doğru yönetilmeli

Koronavirüs salgınıyla hayatın her noktasında gerçekleşen değişikliklere gayrimenkullerin kullanımı ve tüketicilerin satın alma motivasyonları da dahil dolu. Geçtiğimiz sonbahar aylarına göre daha fazla insan hareketliliği görülen Çeşme’de düzenli yaşayan nüfus giderek arttı. Uzmanlar, dört mevsim yaşam olanakları sunan, erişilebilir fiyatlardan satılabilecek alternatif konut projelerine ihtiyaç duyulan ilçede gayrimenkullerin kira ve satış geliri performansının doğru yönetilmesi gerektiğini belirtiyor.

Bu dönemde; inşaat firmaları ve mülk sahiplerine öneriler şöyle sıralanıyor:

– Çeşme’deki gayrimenkullerin mevsimsel fiyat endeks değerleri, rakip pazar analizi, doğru fiyatlandırma, tüketicilerin ihtiyaçları ve daha fazla müşteri potansiyeline erişebilmek için alternatif pazarlama kanallarıyla süreç yönetilmeli.

– Gayrimenkulün finansmana dönüşme performansını artırmak için ekonomistlerden yararlanılmalı.

– Daha fazla talep toplanması için dijital pazarlama çağında en değerli yöntem olan advertorial pazarlama, inşaat firmalarına ve mülk sahiplerine haklı ve karlı kazançlar elde etmesini sağlayacaktır.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin