Gökçeada, turizmin yanı sıra artık “organik tarım adası” olacak

1363
Gökçeada

Tatil

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Gökçeada’nın “Organik Tarım Adası” olması için çalışmalara başlandı.

Aydınlık, Kuzu Limanı, Marmaros, Yuvalı plajları, Laz, Mavi ve Yıldız Koyları, Su Altı Milli Parkı, Tuz Gölü ve eşsiz güzelliği ile bir turizm cenneti olan Gökçeada, artık organik gıda üretiminde de kendinden söz ettirecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı, Organik Tarım Dairesi Başkanı Sebahat Güllüoğlu yaptığı açıklamada “Ağustos ayından itibaren Bakanlık olarak çalışmalarımıza başladık. Gökçeada ülkemizin en büyük adası. Kapalı havza ve bu kapalı havzada organik tarımı yaygınlaştırıp burayı gerçekten organik tarım havzası ilan edersek ülkemize büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Hep beraber Gökçeada’yı hak ettiği yere getireceğimize inanıyorum.” dedi.

Ayrıca:   THY Arjantinli futbol takımına sponsor oldu

Yapılan plan kapsamında; Gökçeada’daki tarımsal alanların 2023 yılına kadar organik tarım faaliyetine geçmesi hedefleniyor.

Konu ile ilgili yapılan toplantıya İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Dairesi Başkanı Sebahat Güllüoğlu, İl Müdürü Erdem Karadağ, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanlığı temsilcileri, Bilim ve Sanayi İl Müdürü, DSİ Şube Müdürü, Gökçeada Belediyesi temsilcileri, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya ve teknik elemanlar katıldı.

Kaynak: www.tarimtv.gov.tr

Gökçeada organik tarım
Foto: Tarımtv

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin