Gezmek yerine televizyon izliyoruz

1356

Tatil

Almanya’da yaşayanlar haftasonlarını iyi değerlendirmemekten şikayetçi. Büyük bölüm “İki gün boyunca televizyon izliyorum. Haftasonum boş geçiyor” diyor.

Almanya’da yapılan bir anketin sonucuna göre halkın önemli bir bölümü, haftasonunu “boş işlerle” geçiriyor. Seyahat portalı lastminute.de’nin Avrupa genelinde yaptığı ve 5500 kişinin görüşünün alındığı ankette, halk televizyon izleme alışkanlığından şikayetçi. Sonuca göre yılda en az 19 haftasonu iyi değerlendirilmiyor. Bu nedenle de görüşü alınanların yüzde 53’ü “Haftasonlarım iyi geçmiyor” diyor.

Pişman oluyor

Sorunun başlıca nedenleri arasında insanların televizyon izleme alışkanlığı yatıyor. Her iki kişiden biri “Değişik bir hatasonu geçirmek yerine televizyon izlemeyi tercih edioyorum” cevabını verirken her beş kişiden biri “Haftasonu bitince iki günümü iyi değerlendirmediğim için pişman oluyorum” dedi.

Peki “İyi bir haftasonu” denince akla ne geliyor? Verilen cevaplar şöyle:

Hiçbirşey yapmamak, sadece dinlenmek (yüzde 71)

Güzel havada dışarı çıkmak (yüzde 59)

Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek ( yüzde 38)

Türkiye ve Avrupa’dan en güzel tatil yerleri, Sılayolu haberleri, uçak bileti kampanyaları / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin