Gaziantep’te nostaljik arabalı sinema günleri

57
sinema

Tatil

Gaziantep’te nostaljik arabalı sinema günleri

Koronavirüs salgınında girilen kontrollü normalleşme süreciyle birlikte kültür sanat etkinliklerini başlatan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, “Arabalı Sinema Günleri” düzenliyor.

Her gün farklı bir filmin gösterileceği “Arabalı Sinema Günleri” hem vatandaşları eski günlere götürecek hem de araba içlerinde dahil sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyum sağlanacak.

Gaziantep’teki Hitit Kültür Kapısı ve Alleben Göleti’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında 03 – 08 Temmuz tarihleri arasında nostaljik film keyfi yaşanacak.

Kontrollü normalleşme sürecinde film keyfi açık alanlara taşındı

Hitit Kültür Kapısı’nda 03 Temmuz’da Aşk Tesadüfleri Sever, 04 Temmuz’da Selvi Boylum Al Yazmalım, 05 Temmuz’da ise Sarıkamış Çocukları filmleri sinemaseverlerle buluşacak. Alleben Göleti 1 Nolu otoparkında ise 06 Temmuz’da 7’nci Koğuştaki Mucize, 07 Temmuz’da Anadolu Kartalları, 08 Temmuz’da Bayi Toplantısı’nın gösterimi yapılacak.

Arabalı Sinema Günleri’nde binek araçlarla katılım şart koşulurken, minibüs, kamyonet tarzı araçlar görüşü engelleyeceği için alana alınmayacak. Etkinlik alanında maske takımı zorunlu olacak, araçlarda en fazla 3 kişi bulunacak. Alanda Arabalardan çıkılmayacak, film arası verilmeyecek. Büyükşehir Belediyesi, etkinliğe katılanlara ikram servisinde bulunacak. Ziyaretçiler alandaki dev ekrandan filmi izlerken, arabanın radyosundan verilen frekansla sesini dinleyebilecek. Katılmak isteyenler https://arabalisinema.gaziantep.bel.tr internet adresinden rezervasyon yaptırabilecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin