Gaziantep: Bu projeler bölge turizmini canlandıracak

1960
gaziantep

Tatil

Gaziantep’e gelen yerli ile yabancı turistlerin bu bölgede daha rahat gezebilmeleri için hangi projeler hayata geçirilecek? Detaylar haberde…

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ekonomik alanda en gelişmiş kentlerinden Gaziantep, turizm alanında da gelişmesi için birtakım çalışmalar yürütüyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bölge turizmine katkı sağlayacak yeni projelerini açıkladı.  Gaziantep’in turizm sektöründe hak ettiği payı alması gerektiğini belirten Şahin, bu bölgede yeni bir turizm hamlesi başlattıklarını ifade etti.

Belediyenin bölge turizmine katkı sağlayacak projeleri şunlar:

-Su turizminde yeni bir hamlenin başlaması için Fırat Nehri ile Belkıs Barajı üzerinde yer alan köyler için yol ve asfalt çalışması sürdürülüyor.

-Rumkale turizme kazandırılması ve Gaziantep’e gelen yerli ile yabancı turistlerin bu bölgeye daha rahat gidebilmeleri için, Beğendik Mahallesi’nde (köyünde) 100 dönümlük mesire alanı oluşturulması planlanıyor.

-Gaziantep’ten gelen turistlerin Rumkale, Merzimen Çayı, Belkıs Barajı, Fırat Nehri ve Halfeti üzerinde tekne turu yapabilmeleri için ulaşımı daha kolay hale getirmek için, dağların eteklerinden yeni yollar açılıyor.

-Vadide bulunan köylerin arasından geçen Merzimen Çayı üzerinde bir köprü kurularak köylülerin ve buraya gelen turistleri Nizip’e ulaşması da planlanıyor.

gaziantep
Foto: www.gantep.bel.tr
gaziantep
Foto: www.gantep.bel.tr
gaziantep
Foto: www.gantep.bel.tr
gaziantep
Foto: www.gaziantep.gov.tr

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin