Galata Kulesi’ne rekor ziyaret

22
Galata Kulesi

Tatil

Galata Kulesi’ne rekor ziyaret

Restorasyon sonrasında kapılarını yeniden açan tarihî Galata Kulesi, Koronavirüs salgını tedbirlerine rağmen ziyaretçi akınına uğradı.

Cenevizlilerden Osmanlı’ya tarihin derin izlerini günümüze yansıtan dünyanın en eski kulelerinden Galata Kulesi, bir haftada toplam 15 bin 685 ziyaretçiyi ağırladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan görkemli açılışın ertesi günü bin 687 kişi kuleyi gezdi. İstanbul’un seyir terası olma özelliği de taşıyan tarihi kuleyi ikinci gün bin 749, üçüncü gün ise bin 819 kişi ziyaret etti. Müzekart ile ziyaret edilebilen Galata Kulesi’nin ziyaretçi sayısı hafta sonunda ikiye katlandı; cumartesi günü 3 bin 225, pazar günü 3 bin 158.

Salgın tedbirleri nedeniyle kulaya girişler kontrollü yapılıyor

Müzeye dönüştürülen Galata Kulesi, Kültür ve Turizm Bakanlığının restorasyonu ile yepyeni bir düzenlemeye kavuştu. Lokanta, restoran gibi eklentilerin kaldırıldığı kule, sergi alanıyla tarihî bir yolculuk imkanı sağlıyor. Covid-19 tedbirleri nedeniyle ziyaretçilerin kontrollü olarak kabul edildiği Galata Kulesi’nde sosyal mesafe ve maske kullanımına özen gösteriliyor.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin