Fransız Büyükelçi Eskişehir’e hayran kaldı

1423
Fransız Büyükelçi

Tatil

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Eskişehir’e hayran kaldı.

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Ziyarette Eskişehir’in şehircilik çalışmaları ve kültür sanat etkinlikleri ile Türkiye’de farklı bir yeri olduğunu belirten Fries, Eskişehir’in Avrupa kentleri ile eş değer bir şehir haline geldiğini ifade etti.

Başkan Büyükerşen ise Büyükelçi ve ekibine Eskişehir’i gezdirdi. Başta Balmumu Heykeller Müzesi olmak üzere Adalar,  Kentpark ve Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nı gezen Fries, Eskişehir’e hayran kaldığını ifade ederek Porsuk Çayı’nın Fransa’nın Strasbourg kentindeki nehire çok benzediğini belirtti.

Fries “Eskişehir genç ve dinamik nüfusu, iki üniversitesi ve sanayi çalışmaları ile çok önemli bir kent. Şehri gezerken gerçekleştirilen çalışmalara hayran kaldım. Eskişehir ile ikili ilişkilerimizi daha da güçlendirmek için buradayız. Başkan Büyükerşen’e misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Büyükerşen ise konuk Büyükelçi’yi Eskişehir’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Büyükerşen, Eskişehir’in dünyanın birçok ülkesinden kardeş şehir ilişkileri olduğunu hatırlatarak, Eskişehir’e olan ilginin uluslararası alanda artarak devam ettiğini vurguladı.

Kaynak: www.eskisehir.bel.tr

Fransız Büyükelçi

Fransız Büyükelçi

Fransız Büyükelçi (4)
Fotoğraflar: www.eskisehir.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin