Fransa’ya uçacaklara korona testi uyarısı

670
korona

Tatil

Fransa’ya uçacaklara korona testi uyarısı

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’den Almanya’ya uçacakların yaptırması gereken korona testi sık sık gündeme geldi. Ancak Avrupa’da vatandaşlarımızın yaşadığı diğer ülkelerde de test zorunluluğu bulunuyor. Örneğin Fransa’ya döneceklerden de test isteniyor. Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği, kimlerin Fransa’ya giriş yapabileceğini hatırlatırken mevcut test uygulaması hakkında bilgi verdi.

Son 72 saat içinde alınmalı

Açıklamada, Fransız vatandaşları (Çifte vatandaş) bulunan vatandaşlarımız ile aile bireylerinin, Fransa’da veya diğer AB ülkelerinde oturum iznine ya da uzun süreli vizeye sahip olan vatandaşların Fransa’ya giriş yapmasının mümkün olduğu belirtildi. Açıklama şöyle: “Yukarıda belirtilen durumlardaki 11 yaş üstü vatandaşlarımızın, Fransa’ya girişlerinde uçuş öncesi son 72 saat içinde yapılmış negatif sonuçlu Covid 19 testini Fransız makamlarına ibraz etmeleri beklenmektedir.

Havalimanında yaptırabilirsiniz

Uçuş öncesi test yaptırmayanlar ise Fransa’ya vardıklarında havalimanlarındaki sağlık kontrol noktalarına giderek testlerini yaptırabilirler. Test sonucu pozitif çıkanlar, kendi isteklerine bağlı olarak evlerinde ya da bir konaklama yerinde karantina veya izolasyona tabi tutulacaktır.

Beyan formunu unutmayın

Vatandaşlarımızın Fransa’ya giriş yaparken ayrıca, Fransa İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde bulunan beyan formlarını mutlaka yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. (www.interieur.gouv.fr)

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin