Fransa’ya gideceklere trafik uyarısı!

986

Tatil

Artan hava kirliliği nedeniyle acil önlem alan Paris Belediyesi, trafiğe çıkan araçlara sınırlama getirdi. Araçlara plakaya göre izin veriliyor.

Fransa’nın başkenti Paris’te hava kirliliği yine üst seviyeye tırmandı. Daha önce de bu sorunla karşı karşıya kalan kentin belediyesi bu nedenle acil önlem aldı. Hava değerlerini yine normale getirmek için trafiğe çıkan araçlara sınırlama getirildi. Hafta başından itibaren plakadaki rakamlara göre trafiğe çıkış izni verilecek. Pazartesi günü sonu tek rakamla biten, salı günü ise çift rakamla biten araçlar Paris caddelerine çıkabilecek.

Yapılan açıklamaya göre uygulama yurtdışından gelen araçlar için de geçerli. Bu arada içinde en az üç kişi taşıyan araçlar yasak kapsamına girmeyecek. Acil önlem planının ne kadar süreceği bilinmiyor. Yetkililer, gerekli olmadıkça özel araçlara binilmemesini, bunun yerine toplu taşıma araçlarının kullanılmasını tavsiye ediyorlar. Paris’in haricinde başka bölgelerin de benzer yasaklar uygulayabileceği belirtiliyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin